... Úsměv trvá chvilinku, ale někdy se na něj vzpomíná celý život.

Sex pistols

16. listopadu 2007 v 14:22 |  Oblíbení mých známých
Rubrika "Oblíbení mých kámošů" se skládá z článku, na kterých jsou oblíbené zpěvačky, skupiny, pohádkové postavy atd. mých kamarádů a kamarádek...
... a právě tento článek je určen skupině SEX PISTOLS ... je to oblíbená skupina mé kámošky, která má svůj styl!!!
datum založení: 1972
Johnny Rotten (zpěv)


pár informací o této skupině...

Sex Pistols

Nejslavnější anglická punková skupina. Zárodek se objevuje už v r. 1972, kdy se v Londýně P. Cook (nar. 1956), S. Jones (nar. 1955, tehdy jako zpěvák) a Wally Nightingale (g, voc) seznamují s budoucím manažerem Malcolmem McLarenem (nar. 1946). O rok později se přidává G. Matlock (nar. 1956, vystřídal Dela Nunese).

V letech 1974 - 75 zkouší pod názvem Swankers. V sestavě se objevili i kytaristé Steve New a Nick Kent. Nightingale je pak McLarenem vyhozen, Jones přechází ke kytaře, přidává se J. Rotten (nar. 1956) a soubor si přisvojuje nový název - Sex Pistols.

První koncert se odehrál v listopadu 1975. V září následujícího roku pak vystupují na slavném minifestivalu v klubu 100. Další měsíc už podepisují smlouvu s EMI. V listopadu vychází singl Anarchy In The U.K. (poč. r. 1977 stažen z prodeje). V únoru S. Vicious (nar. 1957) vystřídal G. Matlocka (později ve sk. Rich Kids). V březnu podepisují smlouvu se společností A&M, je však záhy zrušena. O dva měsíce později vychází po novém uzavření smlouvy s Virgin Records singl God Save The Queen a stává se velkým hitem. V létě skupina koncertuje ilegálně pod názvy Spots, Tax Exiles, Special Guests, Hampsters a Acne Rabble.

Stěžejní první album dosahuje vrcholu angl. hitparády. Počátkem r. 1978 jsou na turné po USA, během kterého Johnny Rotten skupinu opouští, a ta se de facto rozpadá. Rotten následně zakládá sk. P.I.L., zatímco P. Cook a S. Jones nahrávají singl s účastníkem velké vlakové loupeže Ronaldem Biggsem. V únoru 1979 umírá S. Vicious, když je předtím obviněn z vraždy své milenky Nancy Spungen.

V pol. r. 1979 se Cook a Jones pokoušejí Sex Pistols oživit za účasti členů Sham 69. Nahráli pak i singl pod hlavičkou The Greedies (to pro změnu se členy Thin Lizzy). V říjnu má premiéru film Great Rock´n´roll Swindle. Cook a Jones se v r. 1980 objevují se skupinou Professionals (alba Professionals - 1980 a I Didn´t See It Coming - 1981, obě na zn. Virgin). V r. 1986 má premiéru film Sid And Nancy, o dva roky později se objevuje videodokument Burried Alive.

Cook později hraje se sk. Chiefs Of Relief. Jones od r. 1982 vystupoval se sk. Chequered Past a v pol. 80. let spolupracoval m.j. s Iggy Popem. V r. 1987 mu vyšlo album Mercy (na zn. Gold Mountain - MCA) a v r. 1989 album Fire And Gasoline (na zn. MCA). Hostoval na něm i Axl Rose ze sk. Guns n´ Roses.

V r. 1996 se kapela, ve složení s Matlockem, obnovuje a vyráží na turné (1. koncert 23. 6.). V té době vychází i Matlockovo sólové album Who´s He Think He Is When He´s At Home? (na zn. Creation - Sony).
Sex Pistols
Sex Pistols
Sex Pistols
Sex Pistols
Sex Pistols
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama